Velvet Manor to nie tylko promocja naszych produktów – zasłon, przede wszystkim. Velvet Manor to równocześnie propozycja pewnego rytmu życia. Cicho przypominamy o rzeczach, które umykają w naszej gonitwie, o rzeczach drobnych ale podnoszących jakość codzienności. Wychodzę z założenia, że wszystkie nasze rozmowy, mają podkreślić wyjątkowość i niezwykłą wartość każdego z nas. Na topie Twojego świata jesteś Ty – to nie egoizm, jeżeli budujesz na wielu staraniach i siłach włożonych we własny rozwój.

Idąc dalej – daję przykłady drobnych elementów. Dzisiaj kwiaty. Każda lubi, uwielbia. Może kojarzą się  Tobie tylko z kilkoma okazjami w roku, może barierą jest cena w coraz piękniejszych kwiaciarniach? Kto ma tyle funduszy by kupować naręcze cudowności co kilka dni? Bardzo się ograniczyłam w wyborze, bardzo – dlatego, że celem jest pokazanie zupełnie prostych kwiatów, na które możesz pozwolić sobie każdego tygodnia. Te aranżacje są banalne, niedrogie – bądź darmowe. Zrobię je bez trudnych florystycznych umiejętności.

Zapominamy o tym żywym dodatku. Moim zdaniem, jeżeli masz odrobinę tego życia w kwiecie, nie potrzebujesz wielu ozdobników. Kwiaty podkreślają rangę miejsc, zdarzeń. Połóż na blacie w kuchni, nawet koło zlewu, na swoim biurku (może w pracy?), na półce, przy laptopie, w łazience – nie tylko w tych najbardziej oczywistych miejscach. Wszędzie tam, gdzie spojrzenie na nie przyniesie Tobie przyjemną ulgę.

Zdj. kolejno: theknot.com, indulgy.com, achadosdedecoracao.blogspotcom, velke.nl

Powyższe propozycje – małe róże czy kilka kwiatów eustomy, znajdziesz w wielu miejscach, w nieznacznych funduszach. Wyglądają bezpretensjonalnie i jak widać nie potrzeba dużego talentu manualnego.

Zdj. ruffledblog, http://revistacasaejardim.globo.com, bhg.com

Zestawienie z liśćmi mnie zaskoczyło – muszę koniecznie spróbować, póki z zimna nie uschną rabaty. Świetny pomysł. Natomiast nie mogłam się oprzeć poniższej dekoracji z dyniami ozdobnymi i miłorzębem. Wygląda zjawiskowo (również bhg.com)

Zdj: bestromanticweddings blog, topgardeningideas.com, Pinterest

Biegnij szybko, póki trwa babie lato, wrotycz, stokrotki i trawy są teraz w pełnej obfitości i to za darmo, dla Ciebie. Przynieś do miasta i swojego domu. Banalnie proste.

Udanego dnia, Najdroższe