TRIKI PROJEKTANTA WNĘTRZ NA ŚWIETNY STOLIK KAWOWY

Stwórz swoją własną koncepcję stolika kawowego w Twoim salonie. Dla nas koncepcję przygotowała projektantka wnętrz Iwona Kurkowska, Twórczyni DECOLATORIUM – studia projektowego i bloga. Było kreatywnie, teraz czas na Ciebie!!

Historia niemal jak każda – każda z nas posiada stolik kawowy – lub coś, co integruje siedzących wokół kanapy. Sami osobiście pochłaniamy wzrokiem aranże stolików na Pintereście. Chciałoby się samemu z tematem zapoznać.

Zastanawiałyście się dlaczego tak chętnie oglądamy te inspiracje? Bo wnoszą odrobinę cudowności do pokoi, niewielkim kosztem, jest tak miło, że chętnie spoglądamy i wypoczywamy w udanym zestawieniu. Dobrze skomponowane dekoracje robią tzw. „close up” czy zoom na detal. Ty możesz być przebarwną osobowością: czy kochasz boho, glam NY, elegancję czy prostotę na maksa, mając kilka pomysłów stworzysz swoje centrum dowodzenia w salonie. My zrobiliśmy to tym razem w klimacie nowoczesnej klasyki.

Velvet Manor zaprosił do współpracy projektantkę wnętrz Iwonę Kurkowską, blogerkę i twórczynię studia projektowego Decolatorium. Zobaczcie, co nam podpowiedziała.

Przede wszystkim dekorowaliśmy duży stół/pufę, co samo w sobie jest również pomysłem na stolik kawowy, jeżeli do tej pory nie zdecydowaliście jaki stolik Wam się podoba. Możecie kreatywnie zmieniać tkaniny obiciowe, szyjąc różne zestawy pokrowców, w zależności od pory roku.

Kwiaty – sezonowe, świeże, żywe rośliny. Zobacz jakie mamy wazony w sklepie, np. Waza Betty  lub Waza Lisa. Wykorzystać je możesz również jako lampiony na większe świece (szkło). Możesz również  postawić roślinę w donicy w ciekawej osłonie – osłonę z kolei, możesz wykorzystać jako wazon na  kwiaty cięte. Korzystaj kreatywnie z przedmiotów. Zobacz, na naszym stole jest również postawiona waza/wazon, a w niej spora świeca.

Świece zapachowe, takie jak lubisz, mogą pachnieć mocniej lub bardziej dyskretnie. Szukaj ciekawych opakowań. Puste, ładne pojemniki wykorzystasz potem w łazience. W trosce o swoje zdrowie i samopoczucie sprawdzaj skład produktów. My używamy świec z woskiem sojowym. Daliśmy ich kilka dla efektu.

Lampiony i wazy – stwórz swój zestaw, niech współgra z kolorystyką Twojego wnętrza. Różne faktury, gabaryty. Zmieniaj, eksperymentuj. W maleńkich kokilkach (nie, tym razem nie do kremu brûlée)  znalazły się małe gałązki kwiatów.

Nasza rada: Takie maleńkie wazoniki możesz również wykorzystać podając na tacy kawę i ciastka, zapach i urok pojedynczych kwiatów jest nie do przecenienia. Dlatego też nie wyrzucaj całego bukietu, kiedy zaczyna przekwitać, tylko wykorzystaj pojedyncze kwiaty, wkładając je  do mikro wazonów.

Książki, albumy –  stolikowy must have. Dbaj jedynie o to, żeby nie były przykurzone (auć, im więcej, tym trudniej z tą szmatką do kurzu). One informują o zainteresowaniach i aspiracjach Właścicielki, a także budują strukturę kompozycyjną – to taki stolikowy core. Dlaczego nie masz się pochwalić odrobiną swojej osobowości? A może te książki i magazyny będą Tobie codziennie przypominać, co tak na prawdę kochasz?

Rzeźby, porcelana, drewno – czyli mała sztuka,  coś nowego w inspiracjach. Pokaż, na co stać Twoją imaginację. Może jest coś szczególnie Tobie bliskie? W naszej aranżacji klasyka gatunku – znaki Zodiaku od Royal Copenhagen, własność Projektantki.

No i oczywiście najważniejsze, crème de la crème: Ty z kawą. Pamiętaj, nikt nie lubi wypoczywać przy pustym stole, scal swój salon w jedną koncepcję. Złota gwiazda dla Ciebie, Wojowniczko domowego dizajnu. Shop the look – https://velvetmanor.pl/